Auto je v dnešní době věc, bez které se obejde jen málokdo. I v hlavním městě, kde je velice hustá a dostupná síť hromadné dopravy, mají lidé auta. Potřebují se dostat mimo město, kde už to s hromadnou dopravou taková sláva není. Díky tomu, že po revoluci začala být auta cenově dostupná pro široký okruh lidí, si jej mohl dovolit téměř každý. Jenže vzhledem k rostoucím cenám za bydlení a základní životní potřeby v posledních letech lidé nákupy novějších vozidel odkládají. A to i v případě, že mají právě auto které koupili po revoluci. Stará auta už nejsou příliš bezpečná do dnešního provozu, a často nevyhovují ani po stránce technické a mají problém projít přes pravidelnou technickou kontrolu.

lidé peníze

Jenže problém, který dělí značnou část lidí od nového auta, jsou právě finance. Mnoho lidí si užívá luxusu služebního auta i pro soukromé účely a nebo si jako podnikatelé mohou každých pár let koupit nové auto, jak se říká, “na firmu”. Co ale když nejste ani zaměstnanec na prestižní pozici a ani nemáte firmu a tudíž nepodnikáte? Pokud nemáte opravdu vysoký příjem, nezbývá vám nic jiného než si koupit auto na splátky a nebo zvážit leasing.

škoda fabia

  • Auto na splátky je dostupná služba pro všechny, a to i pro nepodnikatele. Musíte ale počítat s tím že podmínky se budou lišit u každého poskytovatele půjček. Navíc je jasné že přeplatíte o určitou částku, která může být někdy i hodně vysoká. Proto stále více lidí zvažuje právě leasing, který má spoustu výhod.
  • Leasing znamená, že si u leasingové společnosti vyberete většinou zcela nové nebo zánovní auto. Pronajmete si ho na dva nebo tři roky a po celou dobu ho můžete užívat. Po skončení smlouvy se auto vrací společnosti.

Existuje i operativní leasing ojetých vozů, což znamená, že si můžete vybrat právě i auto, které už někdo vlastnil. Leasing u takového vozu bude levnější než u zcela nového auta.