Když umístíte do obývacího pokoje nebo do pracovny konferenční stolek a sedací soupravu a doplníte je několika pokojovými rostlinami a vkusným obrázkem, získáte velmi útulné prostředí, kde vám již nebude scházet vůbec nic. Maximálně vhodná stínící technika na oknech, podlahová krytina (koberec s dlažbou) a osvětlovací tělesa. Pokud byste do místnosti ještě chtěli vmáčknout šatní skříň, bude to nevkusné a velmi rušivé a budete se snažit skříň přesunout jinam, nebo se jí zbavit.

obytný prostor

Toto dilema dnes řeší řada příbytků, protože musíme mít někde skříně s oblečením, ale zároveň bychom byli rádi, aby v obytném prostoru nepůsobily jako „pěst na oko“. Jak to tedy vyřešit k naší spokojenosti? Hodnou volbou jsou vestavěné skříně. Ovšem nikoli v ložnici a v obýváku, ale v předsíni.

skříň v ložnici

Jestliže vyplníme předsíň nábytkem, nebude to působit podivně a navíc se v předsíni nikdy dlouho nezdržujeme, takže to nebudeme zaznamenávat jako rušivý element, který tu ubírá obytný prostor. V předsíni se jen přezouváme a oblékáme a většinu času trávíme v obývacích pokojích a ložnicích, které díky vestavbě v předsíni zůstanou volné a vzdušné

Vestavba v předsíni má ještě jednu výhodu, můžete ji opatřit vhodným osvětlením, například horní hranu osadit bodovými LED reflektory nebo pásky, a ty pak mohou prostor osvětlovat příjemným intimním světlem. Mohou to být i svítidla na USB, napájená přes powerbanku nebo ze zásuvky nabíječkou na mobilní telefon. Vykazují velmi nízkou spotřebu energie a lze je tu mít v provozu třeba i v noci jako orientační svítidlo.

Posuvné dveře v předsíni můžete osadit i zajímavě tvarovanými zrcadly a získáte tím vkusný a praktický nábytek, který působí celistvým dojmem, jako kdyby byl součástí předsíně odjakživa. Doporučujeme ale volit barvu dveří spíše světlou, aby nebyla předsíň temná jako kobka.