Na hloubce fakt záleží

Představ si, že si konečně necháš udělat vestavěnou skříň. Těšíš se, jak si do ní konečně všechno přehledně uložíš, a pak zjistíš, že se ti tam nevejdou ani bundy, protože ramínka drhnou o zadní stěnu. A teď co? No nic. Už je pozdě. Přitom stačilo jediné – víc přemýšlet o tom, jaká má být hloubka vestavěné skříně. Není to jen nějaký číslo napsaný v tabulce. Je to úplně zásadní parametr, který rozhoduje o tom, jestli bude skříň jen hezká, nebo i opravdu funkční. Když je moc mělká, nemáš kam pověsit obleky, když je moc hluboká, zabere půl místnosti a ty o ni budeš zakopávat. Takže to chce trefit tak akorát – podle prostoru, ale hlavně podle toho, co všechno do ní potřebuješ dát.

skříně

Myslet dopředu se fakt vyplatí

Kolikrát se stane, že někdo navrhne skříň tak, že to vypadá dobře na papíře, ale v reálným životě to nefunguje. Třeba nepočítá s tím, že vnitřní hloubka bude menší než ta vnější kvůli posuvným dveřím nebo zadní stěně. A najednou tam nedáš ani ramínko napříč. Nebo že se do výsuvných šuplíků nevejdou ani složený mikiny. Tohle je přesně důvod, proč se s tím vyplatí poradit s někým, kdo tomu rozumí. Kdo ví, že hloubka vestavěné skříně není jen od zdi ke dveřím, ale že to má své zákonitosti.

metr

Když ti někdo pomůže vymyslet skříň chytře, vejde se ti tam všechno. Můžeš mít místo i na boty, vysavač nebo třeba žehlicí prkno. Stačí dobrý návrh a zkušenost. A ne jen podle toho, jak to vypadá v katalogu. Spousta lidí pak říká: „Kéž bych to udělal(a) jinak.“ A to je škoda. Protože přitom fakt nejde o raketovou vědu – jen si to dobře promyslet a neřešit všechno jen podle toho, co ti řekne první obchod. Když se to povede, hloubka vestavěné skříně ti může fakt ulehčit život. A ušetřit hromadu nervů. Proto je lepší nechat to na někom, kdo ví, co dělá – a ne to bastlit jen podle metru a náčrtku na koleně.