V našich končinách jsme odedávna zvyklí odebírat elektřinu od elektráren prostřednictvím jejích distributorů. Chodí to tak už po hodně dlouhou řadu let, a protože se s tím lidé za tu dobu pochopitelně sžili, praktikují to tak i nadále. Díky kvalitní rozvodné síti u nás totiž nebývají časté nepříjemnosti s nějakými těmi výpadky, na dodávky proudu se vesměs můžeme spolehnout, stejně jako na kvalitu, a tak se často neodhodláme ke změnám, a to ani tehdy, když se objeví zásadní nedostatek, jakým bylo především v poslední době dost citelné zvýšení cen.

solární panely

Naši lidé si prostě zanadávali a možná skřípou zuby nad tou drahotou i nadále, ale nic s tím nedělají. Nanejvýš přesedlali na nějakého levnějšího distributora nebo si v pravý čas fixovali cenu dodávek, ale k radikálnějšímu kroku se spousta z nás nerozhoupala. Ale to neznamená, že tu není možnost si významně polepšit i v otázce ceny elektřiny. Je skutečností, že by dnes mohla spousta našinců dost ušetřit. A to, kdyby se více sázelo na vlastní zdroje elektrického proudu. Dnes už se totiž nemusíme spoléhat jenom na tradiční dodavatele elektřiny. Dnes si můžeme sami pro sebe pořídit fotovoltaické panely Axitec a díky nim mít svou vlastní elektřinu.

solární panely

Která je pochopitelně zadarmo, protože se jedná o energii vyráběnou ze slunečního světla. Tím jediným, co se tu musí zaplatit, je pořízení si takového zařízení. A pak už je proud zadarmo, čímž se peníze vložené do oněch fotovoltaických panelů vrátí. A tak dnes můžeme žít ještě postaru, jako v dobách, kdy nebylo na monopolním trhu z čeho vybírat. Anebo můžeme žít nově, a ještě tím ušetřit. Peníze, které se nám určitě hodí a které by bylo tudíž hloupé zbytečně utrácet za drahou distribuci elektřiny z elektráren. Ovšem to už záleží jenom na každém z nás. Tedy i na vás. Jestli ušetříte anebo ne.