Navštěvujete rádi čajovnu a dopřáváte si s přáteli čajové odvary v prostředí, kde se můžete pohodlně posadit na koberec, vyzout se z bot, natáhnout nohy a vychutnat si to pravé čajové aroma? V některých čajovnách to takto opravdu chodí, lidé se tu pohybují bosí a popíjejí čaj v tomto prostředí zcela bezostyšně. My máme ale lepší nápad, pozvěte vaše přátele k vám domů, bude to mít své nesporné výhody, které v čajovně nezažijete.

nalévání čaje

Intimní prostředí – v čajovně se vystřídají za den tucty hostů a každý tu zanechá po sobě svou pachovou stopu, nehledě na různé parfémy, čímž vám mohou pokazit tu pravou atmosféru pití čaje. Před vstupem do čajovny se nikdo nesprchuje a navíc, pokud se tu lidé vyzouvají z bot, odér zpocených chodidel není nic příjemného.

Dopřejte si sprchu – před podáváním čaje u vás doma doporučte vašim blízkým, aby se osprchovali, a zvýšili tím požitek z vůně čajového nálevu. Nebudou vás tu rušit páchnoucí chodidla ani pot z podpaží.

turecký čaj

Využijte aroma tureckého čaje – chcete-li tip na vhodný čaj, můžete tentokrát vyzkoušet turecký čaj. Popíjí se kromě samotného Turecka i na Balkánském poloostrově, a vyznačuje se svérázným, pronikavým, spíše nasládlým aroma, připomínajícím lískové či kešu oříšky. Okouzlí vás i svým výrazným karmínovým, až červenohnědým odstínem barvy čajového nálevu.

Turecký sed – co by to bylo za turecký čaj, kdybyste se neposadili do tureckého sedu. Připomenete si tím i tamní kulturu a způsob podávání a konzumace nápojů a pokrmů vašim hostům. K čaji se hodí oříškové směsi se sušeným ovocem, anebo nějaké vhodné slané pamlsky, jako jsou obložené chlebíčky, jednohubky či kuskus se zeleninou. K tureckému čaji si můžete dopřát i pizzu, pokud vám ji donášková služba doveze až domů, a nemusíte kvůli tomu nikam putovat a trávit dlouhý čas v daleké restauraci.