Věděly jste, že výběr menstruačních pomůcek může mít velký vliv na průběh menstruace? Mnoho dívek a žen používá tampony. Když se na ně podíváte zblízka, všimnete si toho, že čas od času z nějakého kousku trčí vlákna. Ta mohou zůstat v těle a způsobovat třeba i záněty. Tampony jsou bělené chlorem, a ani to ženskému tělu rozhodně na zdraví nepřidá. Existují samozřejmě i ekologické tampony, ale ty jsou o dost dražší a mnoho žen sáhne po levnějších menstruačních pomůckách, protože jsou na jedno použití. Nedávno ale vědci přišli s poměrně šokujícím výzkumem, a zjistili, že tampony mohou způsobovat bolesti břicha. Tělo takto reaguje na přítomnost cizího tělesa v těle. Během menstruace je ženské tělo náchylnější ke zdravotním problémům, protože ztrácí krev, a pokud se k tomu přidá ještě používání tamponů, může to být původce vašich bolestí. Stojí za to vyzkoušet zda to tak není i ve vašem případě.

žena v prádle

Nesnášíte vložky?
I když je dnes na trhu opravdu velké množství vložek a mnoho z nich je určeno přímo na velmi silnou menstruaci, stejně mnoho z nich může protéct. Ani vložky nejsou zdravé, stejně jako tampony jsou bělené. Říkáte si že už ale nemáte co používat? Můžete si vybrat zda dáte šanci kalíšku a nebo kalhotkám.

vložky a tampony

Pokud vám vadí zavádění tamponů, kalíšek nebude nic pro vás, protože se také musí zavádět. Oproti tomu by vás mohly zaujmout menstruační kalhotky, které se dnes dají koupit nejen v klasické černé barvě v nudném střihu, ale seženete třeba i tanga nebo brazilky. Kalhotky pojmou stejné množství tekutiny jako tampon a nebo vložka, ale i u nich je nutné myslet na to, abyste je dostatečně často měnila.

Jak se o ně starat?
Kalhotky stačí vymáchat ve vodě, a poté vyprat klasicky v pračce bez použití aviváže a bez sušení v sušičce. Díky tomu vám vydrží roky, jak uvádějí mnohé ženy na sociálních sítích.