Je poněkud smutnou pravdou, že stěhování potká přinejmenším jednou za život každého z nás. V takovém případě si sebou obvykle chceme vzít všechny své věci. I pokud totiž chceme na novém místě začít v podstatě od začátku, rozhodně potřebujeme základní věci, a oblečení také ve starém domově nenecháme. Většinou si sebou však bereme http://fotbal.idnes.cz/evropska-liga-zlin-seriff-tiraspol-rozhovor-vukadinovic-pm1-/fot_pohary.aspx%3Fc%3DA170914_221852_fot_pohary_min všechno.

To obvykle není až takový problém, horší však je, pokud máme doma neobvyklé předměty. Typickým příkladem může být piano. Stěhování klavíru je totiž mnohem těžší, než by se mohlo na první pohled zdát. Rozhodně jej totiž není možné jen tak naložit na náklaďák a na novém místě zase vyložit, tedy pokud nechceme, aby dorazil ve zničeném stavu.

klasický klavír

Problém je totiž v tom, že klavír je navzdory svému solidnímu vzhledu překvapivě křehký nástroj. Jistě, dřevěná schrána toho vydrží poměrně hodně. Problém je však s klávesami a také s celým hracím mechanismem. Ten se totiž velmi snadno poškodí a je poměrně citlivý na nárazy.

Proto je nutné jej ještě před začátkem jakékoliv manipulace nutné důkladně izolovat a zabezpečit tak, aby se riziko poškození pokud možno minimalizovalo. A vzhledem k jeho velikosti je jasné, že na to padne poměrně velké množství obalového materiálu.

hraní na klavír

Dále musíme instruovat stěhováky, aby s ním zacházeli skutečně opatrně. Zvláště některé kousky mají totiž skutečně velkou cenu, a ani běžný klavír není zrovna levnou záležitostí. Rozhodně jej tedy nechceme do nového domova přivézt rozbitý.

I přes veškerou snahu je však pravděpodobné, že dojde minimálně k určitému posunu. To znamená, že jej bude pravděpodobně nutné znovu již od počátku naladit, aby hrál tak jako dřív. Jistě, je to nepříjemnost, zvláště pokud to sami neumíme a musíme si zvát profesionálního ladiče. Oproti jiným věcem, které se mohou s klavírem během cesty stát, je to však skutečně jen malá cena.

Proto je nutné dávat na něj při převozu pozor, aby byl doručen v co nejlepším stavu. Jen tak proběhne jeho stěhování úspěšně.