Jste člověk, který miluje květiny, ale nechcete je vyhazovat každý týden? Kupovat si pravidelně čerstvé květiny už je dost drahé, a protože vydrží jen pár dní, je mnohem lepší si koupit raději květiny umělé a nebo si je dát do něčeho co vydrží. Levnější jsou květiny ze supermarketů, ale ty vydrží ještě kratší dobu než ty z květinářství. Existuje možnost jak mít květiny déle a ještě hezčí než jen ve váze. Tou možností je flower box.

květiny box

Je to krabička, ve které se ukrývá aranžovací hmota a květiny. Ty se jen seříznou do požadované délky a zapíchají se do aranžovací hmoty. Box se dá vytvořit nejen z čerstvých květin, ale i ze sušených. Podle toho z čeho byste chtěli box dělat, vyberete i druh hmoty. Pro sušené květiny se používá hnědá hmota, pro živé květiny zase zelená. Box dokážete vyrobit i vy sami doma třeba pro někoho k narozeninám a nebo pro sebe na ozdobu. V boxu vám květiny vydrží déle, protože jsou v mokré hmotě, kde tak rychle nepodléhají zkáze jako když jsou jen ve vodě.

flower box

Do boxu můžete použít jakékoliv květiny, a to dokonce i ty, které jsou jinak do vázy jedovaté. Box se hodí jako dárek pro paní učitelky, jako dárek k narozeninám nebo třeba na svatební výzdobu. Využití pro něj jistě najdete i vy. Zkuste si ho vyrobit, výrobní cena je celkem nízká a za tu cenu to určitě stojí.

Stěžejní je sehnat si hezkou krabičku. Vyrábí se jich tisíce typů, takže to jistě nebude problém. Můžete si koupit jednobarevné krabičky a nebo s různými designy, jako jsou třeba puntíky. Floristé ocení obrovský výběr na lepaso.cz, kde najdou všechno co je potřeba k tvorbě květinových aranžmá. Na flower boxy zde najdou nejen samotné krabičky třeba i ve tvaru srdíčka na Valentýna a ke Dni žen, ale je tu z čeho vybírat i na tvorbu jiných dekorací. Ať už hledáte cokoliv pro práci s květinami, najdete to tady.