Není jednoduché si vybrat dům
Pokud už máte vyřešené finance a řešíte zda si necháte dům postavit nebo ho budete stavět sami, máte to nejhorší už za sebou. Pro většinu lidí je, jak se zdá, řešení hypotéky to nejtěžší na celé stavbě domu, protože jde často i o proces, který trvá několik měsíců a banka vyžaduje doložit nákup každého sáčku bonbonů. Stavba už je potom často to nejmenší, i když jde o fyzicky náročnou práci, kterou každý osobně nezvládne a raději využije stavbu domu na klíč.

děti schody

Stavba na klíč je snazší, protože si jen vyberete dům a necháte si ho postavit. Mnohé stavební firmy umožňují i nějaké změny oproti projektu, takže si můžete změnit barvu oken nebo třeba fasády. Pokud jste si vybrali patrový dům, musíte mít v projektu i schodiště se zábradlím. Bez toho byste nemohli dům zkolaudovat a užívat, a bez kolaudace by vám hrozila tučná pokuta ze stavebního úřadu.

Jaké schody budete mít?
Většina dnešních rodinných domů se staví dostatečně velkých na to, abyste mohli mít velké schodiště, po kterém se bude pohodlně chodit i dvěma lidem naráz. Dostatečně velké schody jsou nejen pohodlně, ale i praktické, protože po nich budete stěhovat nábytek do patra. Pokud máte například nábytek z masivu nebo potřebujete nahoru umístit klavír, rozhodně stěhujte tyto objemné věci ještě před montáží zábradlí, které vám ubere spoustu místa. A pokud budete mít zděné zábradlí, budete velké kusy nábytku stěhovat nejspíš oknem.

skleněné zábradlí

Rozhodli jste se pro vzdušné schody? Bude na nich skvěle vypadat například skleněné zábradlí, které je nejen vzdušné, ale i světlé. Jediná jeho nevýhoda je v údržbě, protože se musí častěji umývat. Můžete si ho vybrat nejen ve zcela průhledné variantě, ale také pískované. Při volbě pískování si můžete vybrat nejen čistě pískovaný vzor, ale i květiny nebo cokoliv dalšího.