Když někdo vymyslí skutečně účinný preparát, například přírodní výtažek z Přesličky rolní, který obsahuje mnoho pro organismus důležitého křemíku, anebo nabídne pro léčebné účely Epsomskou sůl a chlorid hořečnatý ve farmaceutické kvalitě, což jsou dva vynikající zdroje hořčíku, ideální zejména pro koupele či masáže, bude zapotřebí tyto výrobky dopravit do obchodní sítě – například do lékáren. Jinak by samotný nápad neměl reálný základ a byl by leda tak teoretickou bází, zcela neužitečnou pro širokou veřejnost. Přitom doplňování hořčíku a křemíku do organismu je jednou z nejdůležitějších léčebných procedur moderní doby, protože hořčík se vytrácí z potravin a křemík detoxikuje z těla nežádoucí hliník.

léčivé přípravky

Kdo to přiveze do lékárny

Jakmile se dozvíte o přínosu výše uvedených léčiv, budete mít zřejmě v úmyslu zajít do lékárny na nákup. Stačí vám k tomu pouhá igelitová taška a potřebná hotovost, jenže neměli bychom zapomínat na to, že toto zboží v lékárně musí být k dispozici. Není to vůbec samozřejmé, někdo jej tam zkrátka musí přivézt. O tuto důležitou službu se starají distributoři léčiv. Mají k tomuto účelu k dispozici speciálně upravená vozidla, respektive zejména jejich nákladový prostor. Nejsou to běžné dodávky, v nichž se povalují stovky různých krabic, mnohdy na zaprášené a špinavé podlaze.

léky z lékárny

Léčiva se musí přepravovat za zvláštních podmínek, musí jít nejen o čisté prostředí, ale i určitou teplotu a vlhkost vzduchu, a také o perfektní zabezpečení před mechanickým poškozením. Krabice s léky se zkrátka neválí po zemi, jako když si necháte poslat třeba dámskou obuv z internetového obchodu některou z přepravních společností.

Přeprava léků probíhá nejen automobily po silnici, ale i letecky, lodní dopravou či po železnici, a zde je opět kladen zvýšený důraz na zvláštní bezpečnostní a hygienická opatření.