Nejmenujete se Míra – slovní hříčka s křestním jménem Míra je už natolik notoricky známa, že již stěží někoho překvapí. Přesto můžete tvrdit, že pijete alkoholické nápoje s Mírou, že jste byli při nákupu v nějakém e-shopu nad (Míru) spokojeni, a že máte na své vlastní zahradě i bazén na Míru. Bazény na míru vám ovšem postaví, aniž byste museli mít na faktuře uvedeno křestní jméno Míra, klidně se můžete jmenovat třeba Luděk. Podstatné je, abyste si dokázali vytvořit představu, kam nádrž umístit, jak bude velká, a jaké budou její další parametry.

míč na hladině bazénu

Ovál a další oblé tvary – obdélníkový bazén zná každý a spíše připomíná plavecké závodiště, než terén pro relaxaci. Bazény oválných a podobných tvarů vypadají atraktivněji a je navíc známo, že se v nich lépe šíří energie, na rozdíl od pravých a ostrých úhlů geometrických těles.

Zapuštěný versus nadzemní – máte rádi skákání do vody? Je to skvělý odvaz a perfektní pomůcka proti stresu. Jestliže vás někdo naštve, otráví vám celé odpoledne, anebo máte mnoho práce a nevíte si s tím rady, svlékněte se do plavek a zaskákejte si do bazénu. Kombinujte skoky do vody s ostřejší chůzí po schodech nebo skoky na trampolíně a uvidíte, že výsledky vašeho snažení povedou ke zdárnému cíli.

žena v bazénu

Velikost nádrže – bazén nemusí být vysloveně obří, aby vám poskytl dostatek rozkoše. Jako relaxační prostředí s lehátkem na hladině a s mísou ovoce na břehu, s minerálkou ve sklenici a obloženými chlebíčky na podnosu vám postačí nádrž o rozměrech čtyři krát pět metrů.

Umístění bazénu – bazény by měly být umístěné tak, aby byl z jejich hladiny zajímavý výhled všemi směry. Je tedy nesmysl stavět bazén někde přímo u zdi, mnohem lepší volba je zvýšená terasa či horní část zahrady, odkud můžete pozorovat dění pod vámi. Velmi atraktivní jsou takovéto bazény v přímořských oblastech s výhledem na oceán, to si však u nás dovolit nemůžeme.