Ti moudří už mají dávno pradávno své soukromé bazény u domku. Zlé jazyky tvrdí, že si je koupili již ve čtrnáctém století. Neví se, zda je to pravda. Oni sami se k tomu nevyjadřují. Ale vážně. Zvažovali jste někdy koupi něčeho takového? Nepřemýšleli jste, co s tím kusem nevyužité zahrady? Nu, bazén, to je ta věc, která vám chybí a kterou potřebujete. Hlavně v těchto letních dnech, kdy rtuť teploměru atakuje čtyřicítky a člověk se nemá kam před tím horkem ukrýt. Vlézt si do vody a být tam co nejdéle, to je excelentní nápad a patří mu hold. Takže, šup a šup, honem do vody.

pes v bazénu

Že nemáte kam, no to je ovšem škoda. Jistě, babička říká, že si namočili nohy do lavóru a muselo jim to stačit. Jim možná, doba je nyní drobátko jiná a horka jsou minimálně o pět stupňů větší. Takže babička s dědou se takto ochladit mohli, my si však hupneme pěkně do bazénku. A budeme tam mít celé tělo, nejen nohy. Nu, ještě k těm, co bazén nemají a odmítají ho. Je to čistě jejich věc, ale zvažte cenu vstupného na koupaliště, plus cestu tam a zpět a znovu se nad problémem zamyslete.

dívka v bazénu

Ti, co bazén mají vám jen potvrdí, že ta počáteční investice se vrátí velmi brzy. Pak už kupujete drobnosti nutné k provozu. Například tablety do bazénu, vysavač na jeho dno, samozřejmě filtraci, nebo jen plováky a teploměr. Něco z toho nutné je, něco není, ale vše dohromady to vaše koupání přece jen posune o kousíček výše. Na vyšší level, jak říkávají naše omladina s oblibou. A když si ještě pořídíte mořskou sůl, budou vám všichni kolem pouze tiše (nebo nahlas) závidět.

Ochlazování organismu je totiž velmi důležité a mělo by to mít i nějakou formu. Pravda, on ten lavór je sice hezká legrace, a možná snad i trochu pomůže, ale bazén a koupání v něm, to je něco jiného. No schválně, zkuste si v lavóru zaplavat. Je to docela těžké, že jo?