Ke každé stavbě je potřeba mít pozemek. A to ne pozemek ledajaký, nýbrž ten zvaný stavební parcela. Jenom ten, kdo ho má, může začít se stavbou, zatímco ostatní nikoliv. Protože všechna naše půda někomu patří, mnohde se na ní stavět ani nesmí, a kdybyste se tak rozhodli pro nějakou tu černou stavbu, navíc na cizím pozemku, čekal by vás trest spočívající v tom, že byste ji museli zase strhnout a všechno na vlastní náklady uvést do původního stavu.

kanadské dolary

Takže si člověk musí ještě před začátkem stavby sehnat pozemek. Jenže to není často hračka. Jsou tu totiž i dva možné nepříjemné scénáře:

  • Vyhlédne si pozemek, který by se mu zamlouval, jenže jeho majitel ho prostě nechce prodat. Ani za zlaté tele, ani za peníze. A pozemky mají tu nevýhodu, že je nelze třeba pod rouškou tmy jednoduše ukrást.
  • Najde pozemek podle svých představ, ale tento je natolik drahý, že na něj dotyčný zkrátka ještě nemá peníze. A tudíž by si ho koupit mohl, ale nemůže.

A co teď? Teď se to v tom druhém případě dá vyřešit hypotékou. Člověk, který si chce takový pozemek pořídit, může dát do zástavy nemovitost a díky tomu získat docela snadno a výhodně i docela velkou půjčku, jakou by v případě jiných nabídek nedostal. Ale tady jsou peníze jisté a člověk má tedy naději, že si ten pozemek pořídí a stavba bude moci začít. A když na to přijde, nemusí jít nevyhnutelně jenom o pozemek stavební. Podobně lze postupovat i tehdy, když má někdo zájem o kus půdy pro jiné účely.

bankovky eura

A kde se taková hypotéka sežene? Nejsnáze dostupná je hypotéka na pozemek https://nebankovnihypoteka.cz/hypoteka-na-pozemek/ od nebankovní společnosti. Tady se totiž nic složitě neprověřuje, tady se nepožaduje spousta všemožných potvrzení ani čisté registry dlužníků. A díky tomu se tu peníze určitě seženou. A když na to přijde, dají se využít klidně i k jinému než původně zamýšlenému účelu.