Nevíte, co chcete

Jestliže nemáte představu o tom, jaké technické možnosti lze realizovat v případě rekonstrukce koupelny a toalety bydesign.cz, máte možnost oslovit bytového designéra s prosbou, aby vám alespoň naznačil, jakým směrem se ubírat. Je to výhodné zejména tehdy, že vám prozradí, jaké styly lze poptávat, jejich výhody a nevýhody, anebo jaké možnosti poskytují současné obklady a dlažby, co se týče rozměrů, tvarů, barvy a vzorů, a co nabízí soudobá sanitární technika. Jaké lze zvolit do koupelen svítidlo, zda je výhodnější vana nebo sprchový kout, jaké existují zástěny a doplňky, například sedáky do vany či sprchového koutu, madla, protiskluzná dlažba, sprchové masírovací koncovky atd.

návrh koupelny s toaletou

Designér také může navrhnout vhodnější rozmístění jednotlivých prvků v koupelně, může vám doporučit toaletu uvnitř koupelny, nebo naopak oddělenou, a může se pochvalně či zamítavě vyjádřit k rozměrům, půdorysu a dispozici koupelen u novostaveb či rozsáhlých stavebních rekonstrukcí.

bytový design

Víte dobře, co chcete

Bytový designér je vám k dispozici i tehdy, pokud přesně, anebo alespoň přibližně víte, co chcete. Můžete pak společně konzultovat zejména detaily jednotlivých řešení, designér vám může navrhnout zajímavější varianty, anebo dokonce celý návrh „překopat“ a vy pak zjistíte, že ten jeho je lepší, než váš. Možná znáte ono pořekadlo, že „více hlav, více moudrosti“, a to platí i zde, v případě bytového designu koupelen a toalet.

Nikdo není dokonalý

Název tohoto televizního pořadu je vám zřejmě znám, a my bychom jej pouze upřesnili s tím, že každý člověk je dokonalý v tom, že dokáže myslet a tvořit svou vlastní realitu, a jistá nedokonalost je jen součást evolučního pokroku. Měli bychom ji brát jako partnera tvořivého procesu a zařadit do něj i bytové designéry, kteří nám v té evoluci výrazně napomáhají.