Politika někdy bylo moje opravdu oblíbené téma. Někdy mě to bavilo, někdy mi ale politika šla opravdu hodně na nervy. Já vůbec nechápu, jak někdo může říct, že žije úplně na sto procent politikou. Ale znám takové lidi a řeknu vám, že s takovými lidmi je opravdu zábava. Protože oni, jak se vyznají v politice, tak také z politiky dělají opravdu zajímavé vtipy. Určitě nějaké znáte, že? Musím uznat, že je to docela vtipné. Kolikrát jsem si říkala, že snad nezná žádného člověka, který by měl takhle rád politiku, jako moji dva nejlepší kamarádi. Je s nimi velká zábava a oni mi říkali, že je škoda, že také nesledují politiku.

I v politice máte na výběr.

Jenomže když jsem jim řekla, že dříve jsem ji sledovala, tak vždycky kroutí hlavou. Řekla jsem jim, že je to někdy docela prima. Ale jenom někdy, než se tam začnou hádat! No, i možná tohle je někdy zajímavé. Já opravdu nevím, ale řeknu vám, když třeba jsme se na střední škole bavili o politice jenom mezi spolužáky, tak to vždycky bylo takové divné a zdálo se mi, že za chvilku bude oheň na střeše. Jednoduše nám se to nějak nedařilo, nějak jsme na to asi nebyli. Protože mnoho žáků se potom jenom dohadovalo, že vůbec nikdo se nevyzná v politice a potom všichni byli naštvaní, že každý vyznává jinou politickou stranu.

Politika není pro všechny.

Nebo jiného politika. Proto jsem vždycky říkala, že když někomu něco vadí, tak ať jde do politiky a ať se snaží něco změnit. Logicky, já bych nezměnila svět, mě by to ani nebavilo, ani bych nechtěla svět změnit, i když samozřejmě měla bych některé návrhy a některé úpravy, které by se mi líbily, ale nikdy jsem je nikomu neřekla, ani bych je nikdy nechtěla realizovat, protože když vidím, jak lidé třeba nadávají na politiku a podobně, tak jsem si uvědomila, že takhle by potom nadávali i oni na mě. A to bych se z toho zbláznila. Bylo by mi trapně a asi bych potom chodila kanálem. Takže jsem si řekla, že různé politické manévry anebo politické diskuze přenechám někomu jinému. Opravdu nechci, aby se mi potom někdo smál anebo aby mě potom někdo pomlouval a podobně. Tady jde vidět, že politika opravdu není pro každého.