Máte k dispozici městský byt a vlastníte zároveň venkovské stavení, chalupu, kam dojíždíte o víkendech nebo tu trávíte i část své dovolené? Jestliže máte byt již po rekonstrukci, ale vaši chatu teprve rekonstruovat budete, pak bychom vám rádi navrhli následující postup:

moderní kuchyně

Začněte tím nejdůležitějším – toto je samozřejmě zcela logické, ale ne vždy si lidé správně sestaví žebříček priorit. Na prvním místě by měla být vždy statika domu, abyste měli jistotu, že do něj nevrazíte dva miliony korun, a pak vám spadne na hlavu. Jakmile vám statik potvrdí, že můžete začít stavět, pusťte se do výměny elektroinstalace, rozvodů vody a odpadu. Poté by měly následovat stavební práce, jako je výměna oken či dveří, podlahové krytiny a podlahové topení, případně nové krovy a střecha či výstavba podkroví.

kuchyňská linka

Další nejdůležitější položkou je koupelna s toaletou a kuchyně na míru z Prahy. Domníváte-li se, že by právě toto mohlo počkat, a že si raději nakoupíte do obýváku nový koberec a sedačku, pak se vám to budeme snažit rozmluvit. Přednější je vaše hygiena a příprava pokrmů, abyste se tu cítili dobře, jídlo si totiž můžete sníst i na terase nebo venku, ale při jeho přípravě byste měli mít po ruce perfektní nářadí a pomůcky a skvělé pracovní prostředí. Kuchyně jsou vždy pracovištěm, ať se vám to líbí, nebo ne, a máte-li na pracovišti chaos a zmatek, a necítíte se tu dobře, jak asi může vypadat váš pracovní výkon?

Vaším pracovním výkonem je váš pokrm, a uvařit něco nechutného a hnusného, po tom přece netoužíte. Uvědomte si, že čím propracovanější a komfortnější bude kuchyň, tím lepší pokrmy se vám tu bude vyrábět, a možná, že zatoužíte potom do vašeho jídelníčku zařazovat pokrmy kvalitnější, zdravější, a třeba i veganské a vegetariánské, které jsou prokazatelně zdraví přínosnější, než cokoli masitého. A to nejdůležitější, je přece vaše zdraví, nemáme pravdu?