Co vás napadne, když se řekne sexy lodičky? Nemáme samozřejmě na mysli žádný kajak ani vodáckou dvoumístnou kánoe, jde čistě o dámskou obuv na vyšším podpatku, která vtiskne chodidlům sexy tvar. Co je vlastně na botách na podpatku tak vzrušujícího, vždyť jde přece jen o výrobek obuvnického průmyslu, který opouští výrobní pásy naprosto běžně a málokdo se nad tímto procesem pozastaví?

ženské nohy

Zázrak jménem klenba

Že si muži zálibně prohlíží ženské nohy, je známý fakt, ale měli bychom si uvědomit, že jejich krása spočívá v jejich souměrných tvarech a souhře mnoha anatomických detailů. Kdo z vás je bystrý a vnímavý, povšimne si, že jestliže si dívka obuje na nohy tenisky nebo dokonce gumovky, a přesto bude oblečena do minisukně nebo těsných krátkých šortek, nebude pohled na její nohy ničím výjimečným a možná, že takovou dívku svým pohledem dokonce přehlédnete a zaměříte se na něco jiného. Jakmile však odhalí bosá chodidla a navlékne je do sexy lodiček či páskových sandálů na podpatku, celá situace získá jiný náboj.

ženské nohy

O zázrak se ale nepostará výrobek obuvnického průmyslu, nýbrž hluboká klenba chodidel, která vytvoří harmonický soulad nártu, kotníku, paty a prstní kosti, propojené se svalnatým lýtkem, navazujícím na odhalená stehna. Vysoký podpatek udržuje klenbu chodidel ve zvýrazněné pozici , a ta vytváří eliptický most mezi patou a špičkou nohy, což vyvolává velmi silný erotický podnět v našem podvědomí. Kdyby ženy obouvaly jen polobotky a tenisky, muži by se možná po určité době přestali o ženské nohy zajímat a přestali by je sledovat.

Sexy boty až do postele

Má-li muž možnost vyzout partnerce boty na podpatku až v posteli, má jedinečnou příležitost užít si dokonalý tvar klenby chodidel až do okamžiku, kdy obuv odloží, a zároveň může simulovat tutéž polohu chodidla ve svých dlaních. Je to velmi vzrušující podnět, kdy se také odhalí narůžovělá barva obnažené plosky, a jak známo, růžová je barvou lásky a je to jedna z nejsilnějších barev pro sexuální vzrušení.