Ti z vás, co pamatují socialismus, a již v té době jste se vydávali na vodácké výpravy, si možná postesknete nad tou dobou spíše bezstarostnou, takřka bez stresu, kdy málokdo řešil existenční starosti a lámal si hlavu, zda zaplatí hypotéku na střechu nad hlavou. Lidem zbývalo více času na zábavu, ale pokud chtěli splouvat říční toky, neměli to jednoduché, co se týče organizačních záležitostí. Tehdy bylo nutné zajistit přepravu lodí vlakem, anebo využít vlastní přívěs na tažné zařízení, případně střešní nosič. A prakticky neexistovalo, že by vám někdo někde uskladnil vaši bagáž – vše jste si museli vézt na lodi v plastovém barelu, tím pádem hmotnost naloženého plavidla mohla dosáhnout i jednoho metráku. Přenášet plně naložené lodě podél nesjízdných jezů vám pak vaši dovolenou výrazně okořenilo fyzickou dřinou.

dodávka z půjčovny

Od té doby však uplynulo téměř pětatřicet let a vodáctví získalo jiný rozměr díky několika momentům. Předně se začaly vyrábět polyetylenové kánoe, které jsou odolnější vůči poškození, takže se již neřeší lepení prasklého laminátu epoxidovou pryskyřicí. Zároveň existují půjčovny lodí, které vám plavidla dopraví dle dohody na určené místo. Ovšem chcete-li být na půjčovnách lodí nezávislí, pronajměte si na celou dovolenou přepravní dodávku s přívěsem. Tímto způsobem přepravíte vaše lodě operativněji v podstatě kamkoli a navíc máte vůz k dispozici jako zásobovací vozidlo a úložný prostor pro vaše zavazadla, které nevláčíte při plavbě v plastových barelech. Máte s sebou v lodi jen pár věcí a přenášení plavidel přes jezy je mnohem snazší.

plavba na hladině

Výhodou vozidla z půjčovny dodávek typu mikrobusu je i to, že jste všichni v jednom autě, a že můžete cestovat za vodními toky pohromadě. Tím odpadá složité cestování více auty nebo vlakem, vyčkávání na ostatní, bloudění některých účastníků a podobné komplikace. Vystačíte s jedním parkovacím místem a chcete-li změnit program ze dne na den, například kvůli nepřízni počasí, není nic jednoduššího, než nasednout do auta a namísto plavby se podívat třeba na hrad Český Šternberk.