Když s někým jen tak mluvíte, je vidět, v jakém stavu máte zuby. Pokud se o ně špatně staráte, máte zubní kazy, pigmentové skvrny a třeba vám i z úst zapáchá, je nejvyšší čas abyste se o ně začali starat, než o ně nadobro přijdete. Péče o zuby není nic světoborného. Chce to jen správné nástroje, pravidelnou zubní hygienu a zdravější životní styl. To co jíme a pijeme má na náš chrup obrovský vliv.

Někteří lidé mají bohužel geneticky dáno, že jsou náchylnější ke kažení zubů. Těhotným ženám se také zuby kazí více než ostatním lidem. Proto je potřeba o ně dbát opravdu pravidelně. Stačí vám vhodný zubní kartáček, zubní nit či mezizubní kartáček, kvalitní zubní pasta a ústní voda. Už malé děti se učí čistit zuby, ale mnoho rodičů děti nekontroluje a nejsou v čištění zubů dětí důslední. Proto mají už malé děti zkažené zuby. I když jim narostou nové, už je zde riziko, že i stálé zuby budou poškozené kazy.

zubař a pacient

Jak vzniká kaz?
Zubní kazy vznikají velmi pomalu a nenápadně, takže o nich měsíce až roky vůbec nemusíte vědět. Kaz totiž není vidět. Vzniká špatným čištěním zubů. Na povrchu zubu zůstává plak, a ten se mění v kaz. Jakmile začne napadený zub bolet, už víte, že je pozdě. Někdy se zub dá zachránit, ale často už musí zub ven. Kaz napadne celý vnitřek zubu až po nervy, a lidé kteří svoje zuby takto zanedbali potom hledají kliniky a čekají zázraky.

dentální hygiena

Co vám pomůže?
Každý by měl dvakrát ročně navštívit dentální hygienu. Dentální hygienistka vám zuby přístrojově vyčistí. Vyšetření nebolí, a hygienistka vám navíc dokáže říct, které zuby mají nějaký problém, se kterým byste měli k zubaři. Jestli bydlíte v okolí Mělníka, naše dentální hygiena Mělník má ještě volné kapacity. Čeká na vás mladá a příjemná paní hygienistka, která má dlouhou praxi a vaše zuby změní k nepoznání. Zbaví je plaku, skvrn i vápníku.