Dá se věřit penězům Fahd? V dnešní době inflace si jistě všichni pokládáme otázku, zda se vyplatí zakládat si třeba spořící účet, protože to stejně nepokryje inflaci. Zda má vůbec cenu na něco šetřit anebo zda je lepší peníze nějak rozumně utratit. Třeba můj přítel mi neustále tvrdí, že v dnešní době nemá vůbec smysl peníze šetřit. Protože v dřívějších dobách mělo třeba 200 000 neuvěřitelně velkou hodnotu, ale v dnešní době 200 000 už prakticky není vůbec nic. Já ale zastávám názor, že každá koruna je dobrá a ačkoli třeba to co si měsíčně ušetříme na spořícím účtu nepokryje dnešní inflaci, tak i jakékoli peníze které dostaneme vlastně úplně zadarmo jen tím, že si založíme nějaký účet navíc jsou pro nás velice dobré.

peníze v eurech

I za cenu toho že je to jen 800 měsíčně. Takže podle mě to že je tu momentálně nějaká inflace ještě neznamená že nemáme šetřit vůbec! Jestli si myslím že se to nějak spraví? Upřímně si myslím že ne. Neustále se slibuje že se vše zase zlevní, ale zatím v brzké době já v to upřímně teda zrovna moc nevěřím. Co mě ale docela děsí a co tu bylo vždycky i v době kdy tu inflace ještě nebyla je to, že vše je docela dost drahé a zaměstnanci dostávají docela dost nízké výplaty. Třeba kamarádky přítel pracuje v Německu a vydělá si měsíčně třeba 70 000 a to více méně prý jen něco spravuje.

rostoucí inflace

Můj přítel pracuje 12 hodin s tím že se mu střídají ranní a noční směny a pak má tři dny volno a vydělá si asi 33 000 což není úplně špatné ale popravdě i na dnešní dobu to není ještě úplný zázrak. Takže ten rozdíl výše peněz je docela dost rozdílný. Proto by bylo fajn kdyby se zvýšily platy, ale myslím si, že k tomu zrovna v nějaké vysoké míře nedojde, protože stát má málo peněz, a tudíž si nemyslím že by si mohl dovolit tak markantně měnit výplaty pro lidi. Takže nás čekají těžké časy a ideální je nekupovat si hlouposti, alespoň trochu šetřit a najít si alespoň přijatelně placenou práci…