Bazén pro mnoho lidí znamená možnost se koupat na vlastní zahradě a nemuset tak vyjíždět v letním období na koupaliště. Ve většině případů se jedná hlavně o děti, kteří chtějí letní prázdniny užívat u vody, nebo na koupalištích. V případě, že máte bazén doma, se můžete vyhnout nejen frontám u koupališť, ale také přeplněných bazénů, kde se mačká jeden člověk na druhým. Bazén je tak velice praktická věc, díky které zůstanou děti doma a nemusíte platit vstup na koupaliště, ani další zbytečné poplatky. Navíc na děti uvidíte po celou dobu koupání a nemusíte se strachovat, zda jsou na koupaliště v pořádku.

krycí plachta

V případě, že už na zahradě bazén máte se můžete soustředit na další příslušenství, které k bazénu patří. Dnes si povíme o tom, proč koupit krycí plachtu na bazén https://www.chlorito.cz/kryci-plachty. Ačkoliv se to nezdá, tak krycí plachty jsou velmi efektivní a každý, kdo á zahradní bazén by měl mít i plachtu. Plachty se samozřejmě dělají v nejrůznějších podobách, a to proto, aby seděli na všechny vyráběné bazény. Prodávají se v modré a černé barvě. Kromě zamezení nečistot, které do bazénu padají z okolí se sníží i spotřeba chemii na úpravu vody. Také zabraňují odpařování vody a samozřejmě vodu vyhřívají.

krycí plachta

Bazén se vám vyhřeje díky plachtě mnohem rychle a naopak, pokud je chladný vzduch, tak drží vodu pod plachtou stále teplou. Plachty se dají jednoduše sundat a zvládnou to i vaše malé děti. To stejné platí při vracené plachty opět do bazénu. Dále mají plachty ochranou schopnost a zamezují tak pádu zvířat, či dětí do bazénu. Nemusíte se tak strachovat o domácí mazlíčky či děti. Plachty jsou k dostání v nejrůznějších rozměrech a je jen na vás, jakou zvolíte. Věřte, že jakmile plachtu budete mít doma, tak váš bazén bude mnohem teplejší a čistější. Poté si budete říkat, že je chyba, že jste si plachtu nepořídili už dříve.