Vapování není jen trendem této doby. Vapování by měl být hlavně prostředek k tomu, jak přestat s kouřením, nebo alespoň přejít na zdravější alternativu, což vapování je. Názor na to, jak je vaping zdravý, se různí. Nicméně asi se můžeme shodnout na tom, že je určitě zdravější než kouření klasických papírových cigaret. Klasické cigarety totiž obsahují více než sedmdesát škodlivých látek. Vapování jsou elektronické cigarety. Do těch se plní různé liquidy, které se zahřívají pomocí žhavící spirálky, která je uvnitř a potahováním tvoříte páru. Samozřejmě, že existují zejména klasické elektronické cigarety, které si plníte liquidem sami a používáte je opakovaně.

vapování

Ale pak také existují jednorázové elektronické cigarety, které jsou v poslední době velmi oblíbené. Vyplatí se ale? Záleží na tom. Rovnou řekneme, že pokud jste pravidelní vapeři, tyto jednorázové cigarety se pro vás rozhodně nevyplatí. Především ekonomicky. Průměrný vaper vykouří jednu elektronickou cigaretu za dva dny a jedna cigareta stojí kolem 160 Kč.

elektronická cigareta

To znamená, že za týden to je kolem 700 Kč, což je hodně. Elektronická cigareta, kterou si opakovaně plníte, vás vyjde daleko levněji. Jednorázovky jsou ale skvělé v případě, kdy si chcete vapování nejdříve vyzkoušet. Nejste si jistí, zda vám to bude vyhovovat, a tak nechcete hned nakupovat liquidy, elektronické cigarety a podobně. A tak si koupíte jednu elektronickou cigaretu jednorázovou, nebo několik a vyzkoušíte si to. Dnes už je dostupných spousta příchutí a značek, takže můžete zkusit několik, jestli vám to bude vyhovovat. Pokud jste pravidelní vapeři, může se vám někdy stát, že nebudete moci kouřit svou elektronickou cigaretu. Může vám dojít liquid, vybít baterka, můžete si ji zapomenout doma. V takovém případě si můžete koupit jednorázovou elektronickou cigaretu, jako náhradu.