Pokud se chystáte stavět dům, možná jste už ve fázi, kdy se rozhodujete, zda si budete dům stavět sami svépomocí, a nebo s jej necháte postavit na klíč. Do stavby svépomocí se pouští i lidé, kteří vůbec nemají vzdělání ani zkušenost ze stavebnictví nebo z příbuzných oborů. Kvůli tomu může někdy docházet k problémům, jako například špatně vyřešeným topením. Většina stavebníků svépomocí se i tak radí často na sociálních sítích, kde jsou skupiny věnované přímo stavbě svépomocí, a díky radám zkušených stavebníků nebo i odborníků nakonec dokážou dům postavit.

topení radiátor

Jednou z věcí, kterou si musíte ujasnit ještě před zahájením stavby, je topení. Je to nedílná součást každého bydlení, a tak musíte počítat s tím, že budete rozvádět trubky po celém domě. Je to nutné z toho důvodu, abyste nikde nic nevynechali a vytopili si bez obav celý dům. Někdo si vystačí s kotlem na tuhá paliva, někdo dává přednost topení na elektřinu, ale většina lidí si jako sekundární zdroj tepla pořizuje ještě krb do obývacího pokoje. Lidem se zkrátka líbí pohled do plamenů a navíc získají příjemné teplo třeba ke sledování televize. A když vezmete v potaz, že právě v obýváku tráví naprostá většina lidí nejvíc času, není co řešit.

okno radiátor

Radiátory už nejsou v kurzu
Rozmohl se trend neviditelného topení. Lidé už nechtějí mít pod okny radiátory, a tak dávají přednost podlahovému. Díky tomu máte celý domov bez rušivých plechových krabic. To není vidět, a navíc tento typ topení krásně hřeje pod nohama. Lidé si ho dávají pod všechny druhy podlahových krytin, a zejména lidé s malými dětmi oceňují jeho výhřevnost. Ta samozřejmě závisí na tom, jak moc výkonný máte kotel nebo krb. Ideální je mít i výměník, který vám ohřeje vodu.
Když si zvolíte podlahové topení, nezapomínejte že musíte mít pro podlahové topení regulace. Díky regulaci budete mít doma vždy optimální teplo pod nohama.