Ještě, že ti instalatéři udržují havarijní servis, pomyslí si lidé v okamžiku, kdy se jim doma něco vysloveně pos… Za ty tři tečky si klidně dosaďte ten známý vulgární výraz, protože, když se doma něco má opravdu podělat, přichází to na základě Murphyho zákonů v nevhodnou chvíli, a ještě se k tomu něco přidruží. Mohli bychom si tu uvést pár příkladů ze života, aby bylo více zřejmé, kdy volat instalatéra i mimo běžnou pracovní dobu:

odpadní potrubí

Prasklý radiátor – představte si, že je leden, teploty venku klesají hluboko pod bod mrazu, ale vy se jen usmíváte při pohledu z okna na slunečný den, kdy se tlaková výše a radiační vyzařování postarají o extrémní mrazy. Jenže najednou to vaše topení neustojí a z radiátoru začne stříkat topná kapalina. Tehdy je každá minuta drahá, protože kdyby instalatér přijel až v pondělí, zatímco dnes je sobota ráno, mohly by to odnést (nejen) vaše pokojové rostliny, akvarijní ryby, malé děti i nemocní senioři.

instalatérské rozvody

Voda ve zdi – praskne-li vodovodní potrubí ve zdi, je to pěkný malér, protože se voda může protlačit až do elektroinstalace, a co by se stalo pak, si zřejmě domyslíte. Tehdy je také záhodno přivolat instalatéra ihned, bez otálení, a než přijede, vypněte hlavní jistič přívodu elektřiny.

Cítím plyn – toto je ještě horší typ závady. Jakmile někde ucítíte plyn, a je v zásadě jednou, zda je to u vás doma nebo někde jinde, ihned volejte instalatéry nonstop. Závady na plynovém potrubí a spotřebičích se přibližují válečnému stavu, není to legrace a každá minuta je tu drahá.

Ucpaný záchod – dokud odtéká z vaší toalety odpad do kanalizace, zdá se být v domě všechno „v pohodě“, ale sotva se tento proces zastaví, ihned si uvědomíte, jaké to měli náročné lidé ve středověku, když museli výkaly vynášet ven na ulici nebo na zahradu. Závada na odpadním potrubí a kanalizaci je nejen nepříjemná, ale může být i nebezpečná vzhledem k výskytu mnoha kmenů bakterií, a rozšíření infekčních chorob.