Jde o to, že nelze naplácat jen tak jedno na druhé. Kdyby to šlo, nebylo by potřeba grafika. Jenže jak by pak ty weby vypadaly? Možná jako první webová stránka na světě, tehdy v roce tisíc devět set devadesát jedna. Byl to pouze text s odkazy a vytvořil to nějaký Tim Berners-Lee. To byl vlastně začátek webové tvorby jako takové, ačkoli zpočátku se to celé omezovalo jen na text a odkazy. Což je nyní nemyslitelné. Nyní se web hemží fotkami, videi, hudbou a já nevím čím ještě. Je toho náramná spousta. A mít to pod kontrolou je už pořádná fuška.

práce grafika

V perexu jsou zmíněny dva pojmy, totiž HTML a CSS. Laik asi netuší, oč jde. Není třeba to znát, ale pokud to někoho zajímá, tak první zkratka znamená Hypertext Markup Language. Jde vlastně o značkovací jazyk, který stránek propojených odkazy. Což je na webu vlastně už skoro všecko. A CSS znamená Cascading Style Sheets a jde o popis toho, jak budou některé prvky na stránce zobrazeny. Pokud se i zde mrkneme do historie, tak zjistíme, že vlastně první návrhy dal světu pan Håkon Wium Lie. Stalo se tak v prosinci roku tisíc devět set devadesát šest.

práce grafika

Tyto všechny věci musí grafik umět, tedy kromě té historie, tu znát nemusí, nebude přece učit dějepis. Prostě programovací jazyk a kaskády jsou pro něj základ života. K tomu samozřejmě další spousta znalostí z webové problematiky plus sledování trendů z něj vlastně dělá jakéhosi supermana. Může vůbec někdo takový existovat?

Samozřejmě, že může a existuje, jinak bychom neměli na internetu tolik webových stránek. Například taková Reklamní agentura Brno jich má dost na to, aby se takovou činností mohla živit. A že to dělá na té nejlepší úrovni je jasné z množství spokojených zákazníků. Pokud se mezi ně chcete počítat i vy, tak není nic jednoduššího než kliknout na odkaz v tomto článku, který je umístěn výše.